UEFA Avrupa Ligi'nde rakiplerimiz belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde rakiplerimiz belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor'un rakipleri belli oldu.

A+A-

Ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil eden Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor'un rakipleri belli oldu.  

Fenerbahçe A Grubu'nda yer aldı ve rakipleri Manchester United, Hollanda'dan Feyenoord ve Ukrayna'dan Zorya Luhansk takımı oldu.  

H Grubu'nda yer alan Atiker Konyaspor'un rakipleri, Ukrayna takımı Shakhtar Donetsk, Portekiz takımı Braga ve Belçika takımı Gent oldu. 

L Grubu'nda yer alan Osmanlıspor'un rakipleri İspanyol Villarreal, Romanya takımı Steaua Bükreş ve İsviçre'den Zürih oldu.

Gruplarda toplam 48 takım dörderli takımlar halinde 12 gruba ayrılacak. Her takım birbirleriyle iç ve dış saha olmak üzere iki kere karşılaşacak. Grup lideri ve ikincisi, Şampiyonlar Ligi'nden gelecek 8 grup 3.'sü ile birlikte son 32 takım arasına katılacak.

Grup maçları 15 Eylül, 29 Eylül, 20 Ekim, 3 Kasım, 24 Kasım ve 8 Aralık'ta oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi finali bu yıl İsveç'in Solna kentindeki Friends Arena'da 24 Mayıs 2017'de oynanacak. 

İşte Avrupa Ligi'nde gruplar... 

A Grubu 
Manchester United (İngiltere)
FENERBAHÇE 
Feyenoord (Hollanda)
Zorya Luhansk (Ukrayna)

B Grubu
Olympiakos (Yunanistan)
APOEL (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)
Young Boys (İsviçre)
Astana (Kazakistan)

C Grubu
Anderlecht (Belçika)
St. Etienne (Fransa)
Mainz (Almanya)
Qabala (Azerbaycan)

D Grubu
Zenit (Rusya)
AZ Alkmaar (Hollanda)
Maccabi Tel Aviv (İsrail)
Dundalk (İrlanda)

E Grubu
Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti)
Roma (İtalya)
Avusturya Wien (Avusturya)
Astra Giurgiu (Romanya)

F Grubu
Athletic Bilbao (İspanya)
Genk (Belçika)
Rapid Wien (Avusturya)
Sassuolo (İtalya)

G Grubu
Ajax (Hollanda)
Standart Liege (Belçika)
Celta Vigo (İspanya)
Panathianikos (Yunanistan)

H Grubu
Shakhtar Donetsk (Ukrayna)
Braga (Portekiz)
Gent (Belçika)
KONYASPOR

I Grubu
Schalke 04 (Almanya)
Salzburg (Avusturya)
Krasnodar (Rusya)
Nice (Fransa)

J Grubu
Fiorentina (İtalya)
PAOK (Yunanistan)
Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti)
Karabağ (Azerbaycan)

K Grubu
Inter (İtalya)
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)
Southampton (İngiltere)
Hapoel Beer-Sheva (İsrail)

L Grubu
Villarreal (İspanya)
Steaua Bükreş (Romanya)
Zürih (İsviçre)
OSMANLISPOR

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.