1 milyon memur zorla tatile gönderilecek

1 milyon memur zorla tatile gönderilecek

Hükümet zor durumdaki turizm sektörünü canlandırmak için memur maaşlarından zorunlu kesinti yapıp, boşalan tesislere tatile gönderecek

A+A-

Hükümet zor durumdaki turizm sektörünü canlandırmak için memur maaşlarından zorunlu kesinti yapıp, boşalan tesislere tatile gönderecek. Daha önce de 45 yaş altı memurlardan ayda 100 TL bireysel emeklilik sigortası kesilmesi kararı alınmıştı.

Proje ile Rusya ile başlayan kriz ve yaşanan terör olayları sonrası büyük kriz yaşayan turizm sektörünün bu projeyle rahat nefes alması hedefleniyor. Proje ile memurlar, otellere tatile gönderilecek. Tatil ücretleri ise memurun maaşlarından 12 taksitte kesilecek. Böylece tatil yörelerindeki durgunluk son bulacak.

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, memurların büyük kısmının asgari geçim sınırı altında gelire sahip olduğunu hatırlattı. Memurun borçla yaşamlarını idame ettirdiğini hatırlatan Koncuk, “Memur zaten tatil yapamıyor. Hükümet eğer memura tatil yaptır- mak istiyorsa tatilin 6 aylık bölümünü devlet karşılasın. Bu şekilde özendirici olabilir. Zaten büyük kısmı borçlu ve kredi kartlarıyla yaşamlarını sürdürüyorlar” dedi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum