11 Türk firmasının ürünleri Amazon.com'da satışa çıkacak

11 Türk firmasının ürünleri Amazon.com'da satışa çıkacak

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Amazon.com'da 11 Türk firmasının 33 ürününün satışa çıkmaya hazırlandığını dile getirdi

A+A-

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Şikago'daki Türk Ticaret Merkezi'nin içerisinde 3 Türk kozmetik firmasının yer alacağını belirtti.
Akyüz, kozmetik sektörünün dünyadaki büyüklüğünün 300 milyar euro olduğunu, sektörün dünyada her yıl ortalama yüzde 5 büyüdüğünü dile getirdi. Türkiye'de ise sektörün büyüklüğünün 3 milyar euro civarında olduğu bilgisini veren Akyüz, kozmetikte dünyanın yüzde 1'ini Türkiye'nin tükettiğini kaydetti.

Akyüz, kozmetik sektörünün dünyadaki büyüklüğünün 300 milyar euro olduğunu, sektörün dünyada her yıl ortalama yüzde 5 büyüdüğünü dile getirdi. Türkiye'de ise sektörün büyüklüğünün 3 milyar euro civarında olduğu bilgisini veren Akyüz, kozmetikte dünyanın yüzde 1'ini Türkiye'nin tükettiğini kaydetti.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.