200 gazeteci, polis gözaltına alınacak

200 gazeteci, polis gözaltına alınacak

Fuat Avni aralarında gazeteci, savcı ve polislerin de olduğu 200 kişinin 7 Haziran'daki seçimden önce gözaltına alınacağını yazdı.

A+A-

Twitter fenomeni Fuat Avni, aralarında gazeteci, savcı, polislerin de olduğu 200 kişilik gözaltı listesi oluşturulduğunu yazdı.

Fuat Avni hesabı, Saray'ın, 'IŞİD'e gönderilen silahların gündeme gelmesi nedeniyle Lahey korkusu ve 7 Haziran'daki seçimlerden koalisyon ihtimali, seçim öncesi bütün dosyaların operasyona dönüştürülmesi emri verildi' diye yazdı.

Operasyonun bir torbada toplandığını belirten Fuat Avni; Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, H.Dink, Devrimci Karargah, Selam-Tevhid, Tahşiye, Şike davası nedeniyle aralarında medya, emniyet, Adli Tıp Kurumu ve yargı mensuplarının da olduğu 200 kişinin gözaltına alınacağı bilgisini verdi.

İşte o gazeteciler

Fuat Avni'nin verdiği isimler arasında önemli gazeteciler bulunuyor. Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın yanı sıra, Faruk Mercan, Bülent Keneş, Kerim Balcı, Celil Sağır, Adem Yavuz Arslan, Nazlı Ilıcak, Emre Uslu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan, Can Dündar, operasyonda adı geçen isimler. Ayrıca operasyon listesinde Samanyolu Grubu, Zaman Gazetesi ve Taraf Gazetesi’nin tüzel kişilikleri de var.

50'ye yakın polis ve savcı

Yapılan operasyonda, tutuklu olan polislerin önemli bir kısmı da dahil, 50 yakın emniyet mensubuyla Yargı'dan Zekeriya Öz, Nuri Ahmet Saraç, Cihan Kansız, Muammer Akkaş, Ercan Şafak, Süleyman Pehlivan, Bilal Bayraktar, Ömer Solmaz, Mehmet Berk, Fuat Avni'nin verdiği isimler. Ayrıca, Adli Tıp'tan da, Lokman Başer, Bülent Ünal, Mehmet Akın, Eyüp Kandemir, Gürol Berber, Bülent Özata, İsmail Çakır, Burak Akoğuz, Erdem Alpaslan, Orhan Pamuk isimleri, yine listede.

Şikayetçiler Ergenekon sanıkları

Haberi verilen büyük kumpasın şikayetçileri tanıdık isimler. Fuat Avni'nin açıkladığı kişiler, Çetin Doğan, İlker Başbuğ, Dursun Çiçek, Sinan Aygün, Kemal Alemdaroğlu, Kemal Kerinçsiz. İşte Fuat Avni'nin konu ile ilgili twitleri:

1. Y...... ve avaneleri, büyük bir istilaya hazırlanıyor. Seçim öncesi ellerinde kalan son kozları oynamaya karar verdiler. 

2. IŞİD’e gönderilen silahların gündeme gelmesi Y...’i fena halde sarstı. Lahey’den korktuğu kadar Allah’tan korkmuyor.

3. 'Savcısıyım' dediği ne kadar dava varsa 'avukatı' oldu. Artık değiştireceği gömlek de kalmadı.

4. Oluşan sandık duyarlılığından dolayı oy hırsızlığından beklediğini alamamaktan endişe eden Y..., koalisyon ihtimalinden korkuyor.

5. Koalisyon durumunda operasyon yaptıramayacağı endişesiyle seçim öncesi bütün dosyaları operasyona dönüştürme emri verdi.

6. Hazırlanan kumpaslar bir torbada toplandı. Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, H.Dink, Devrimci Karargah, Selam-Tevhid, Tahşiye, Şike davası.

7. Aralarında medya, emniyet, adli tıp kurumu ve yargı mensuplarının da olduğu yaklaşık 200 kişi gözaltına alınacak.

8. Öğrenebildiğim isimler. Gazeteciler: E. Dumanlı, Faruk Mercan, Bülent Keneş, Kerim Balcı, Celil Sağır, Adem Yavuz Arslan.

9. Gazeteciler: Nazlı Ilıcak, Emre Uslu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan, Can Dündar

10. Tutuklu olan polislerin onemli bir kismı da dahil 50'ye yakın polisle birlikte yargı’dan; Zekeriya Öz, Nuri Ahmet Saraç, Cihan Kansız,

11. Yargı'dan: Muammer Akkaş, Ercan Şafak, Süleyman Pehlivan, Bilal Bayraktar, Ömer Solmaz, Mehmet Berk

12. Adli Tıp’tan: Lokman Başer, Bülent Ünal, Mehmet Akın, Eyüp Kandemir, Gürol Berber, Bülent Özata, İsmail Çakır.

13. Adli Tıp'tan: Burak Akoğuz, Erdem Alpaslan, Orhan Pamuk

14. Operasyon listesinde Samanyolu Grubu, Zaman Gazetesi ve Taraf Gazetesi’nin tüzel kişilikleri de var.

15. Operasyon dosyalarının şikayetçileri de Çetin Doğan, İlker Başbuğ, Dursun Çiçek, Sinan Aygün, Kemal Alemdaroğlu, Kemal Kerinçsiz

16. Operasyon önündeki tek engel şimdilik Davutoğlu. Operasyonun seçim öncesi başına dert olacağını düşünüyor.

17. Y......, kendisinin yargılanacağından artık emin. Bunu iyi bildiğinden, gitmeden önce son darbeyi indirme derdinde. Hangi tuzağı kurarsan kur. Geri dönüşü yok. Yolun sonu görünüyor, tuzakların başını yiyecek. Korkma, titre. Hangi tuzağı kurarsan kur. Geri dönüşü yok. Yolun sonu görünüyor, tuzakların başını yiyecek. Korkma, titre.

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.