6 banka hissesinde yeni hedef fiyat

6 banka hissesinde yeni hedef fiyat

HSBC, takibindeki 6 banka için hedef fiyatlarını ortalama yüzde 12 düşürdü

A+A-

HSBC'nin konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: "* Türkiye’de yaşanan son gelişmelerin faiz oranlarında ve risk göstergelerinde (CDS) yarattığı etkiyi gözönüne alarak bankacılık sektörü büyüme ve karlılık tahminlerimizi gözden geçirdik.

* Önümüzdeki dönemde sektörün dış finansman, faiz marjları ve aktif kalitesinde baskı yaşayabileceğini düşünüyoruz. Sektör için toplam karlılık tahminimizi 2017’de %6, 2018’de ise %9 aşağı yönde revize ettik. Öte yandan, sektörün 2Ç sonuçlarında net faiz marjlarında artış ve karlılığında sıçrama öngörüyoruz.

*Takibimizdeki altı banka için hedef fiyatlarımızı ortalama %12 düşürürken, İşbank için Al olan tavsiyemizi Tut olarak değiştiriyoruz. Halkbank hedef fiyatımızın işaret ettiği yüksek getiri potansiyeli doğrultusunda tek Al önerimiz olan banka hissesi konumunda bulunuyor.

Akbank hedef fiyatı 8,50TL'den 8,00TL'ye indirilirken tavsiye 'TUT' olarak korundu. Garanti Bankası için hedef fiyat 8,90TL'den 8,10TL'ye indirilirken, 'TUT tavsiyesi korundu. Halkbank için hedef fiyat 14,80TL'den 12,40TL'ye düşürülerken, 'AL' tavsiyesi sürdürüldü. İş Bankası için ise 5,70TL olan hedef fiyat 4,90TL'ye indirilirken, tavsiye 'TUT'tan 'AL'a yükseltildi. Vakıfbank hedef fiyatı 4,70TL'den 4,10TL'ye indirildi ve tavsiyesi 'TUT' olarak korundu. Yapı Kredi Bankası için ise 4,00TL olan hedef fiyat 3,50TL'ye düşürülürken, 'TUT' önerisi sürdürüldü."
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.