ABD'de işsizlik başvuruları açıklandı

ABD'de işsizlik başvuruları açıklandı

ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentilerin üzerinde düşüş gösterdi.

A+A-

ABD Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 18 Haziran ile sona eren haftada işsizlik maaşı başvuruları 18 bin kişi düşüşle 259 bine geriledi.

Piyasalarda beklenti başvuruların 7 bin düşüşle 270 bin olacağı yönündeydi.

Bir önceki haftanın rakamı 277 binde revize edilmeden bırakıldı. 4 haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları 2 bin 250 düşüşle 267 bin oldu. İşsizlik maaşından yararlanmaya devam edenlerin sayısı 11 Haziran ile sona eren haftada bir önceki haftaya göre 20 bin kişi azalarak 2 milyon 142 bin oldu.

4 haftalık ortalamalara göre işsizlik maaşı başvurusundan yararlananlar 4 bin 500 düşüşle 2 milyon 147 bin olarak açıklandı. İşsizlik sigortalıların oranı ise aynı dönemde mevsimsel düzeltilmiş verilerle yüzde 1,6, takvim ve mevsimsel düzeltilmiş veri yüzde 1,5 olarak kaldı.

İşsizlik sigortalıların oranı işsizlik maaşından yararlanmaya devam edenler ile işsizlik maaşı başvurularının oranından hesaplanıyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.