ABD'de işsizlik maaşı başvuruları düştü

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları düştü

ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentilerin üzerinde düşüş gösterdi

A+A-

ABD Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 13 Ağustos ile sona eren haftada işsizlik maaşı başvuruları 4 bin kişi düşüşle 262 bin oldu. Piyasalarda beklenti başvuruların bin düşüşle 265 bin olacağı yönündeydi.

Bir önceki haftanın rakamı 266 binde revize edilmeden bırakıldı. 4 haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları 2 bin 500 artışla 265 bin 250 oldu.

İşsizlik maaşından yararlanmaya devam edenlerin sayısı 6 Ağustos ile sona eren haftada bir önceki haftaya göre 15 bin kişi artarak 2 milyon 175 bin oldu. 4 haftalık ortalamalara göre işsizlik maaşı başvurusundan yararlananlar 10 bin 750 artışla 2 milyon 155 bin olarak açıklandı.

İşsizlik sigortalıların oranı ise aynı dönemde mevsimsel düzeltilmiş verilerle yüzde 1,6 olarak kalırken, takvim ve mevsimsel düzeltilmiş veri yüzde 1,5 olarak değişmedi. İşsizlik sigortalıların oranı işsizlik maaşından yararlanmaya devam edenler ile işsizlik maaşı başvurularının oranından hesaplanıyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.