Ak Yatırım en çok beğendiği hisseleri açıkladı

Ak Yatırım en çok beğendiği hisseleri açıkladı

Ak Yatırım, Kardemir'i en çok beğendiği hisseler arasına ekledi

A+A-

Ak Yatırım, Kardemir'i en çok beğendiği hisseler arasına eklerken, İndeks Bilgisayar'ı en beğendiği hisseler arasından çıkardı.

Ak Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: "Kardemir'i en çok beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. İndeks Bilgisayar'ı en beğendiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz.

KRDMD: Son dönemde demir çelik satış fiyatlarında yaşanan artışlarının şirketin 2. ve 3. çeyrek mali tablolarına olumlu yansımasını bekliyoruz. Ucuzlayan hisse senedi fiyatı cazip bir uzun vadeli yükseliş potansiyeli taşıyor.

INDES: İndeks Bilgisayar hisseleri, en çok beğendiğimiz hisseler arasına eklediğimiz 26 Mayıs'tan bu yana BİST-100 Endeksi'nin %10 üzerinde getiri elde etti. Kâr realizasyonu amacıyla en çok beğendiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz.

Değişiklik sonrası en çok beğendiğimiz hisseler: Aygaz, Bimeks, Çimsa, Emlak GYO, Garanti Bankası, Gübre Fabrikaları, Karedemir D, Soda Sanayi, TSKB.

En Az Beğendiğimiz Hisseler Albaraka Türk ve Pegasus'u en az beğendiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz.

Albaraka Türk ve Pegasus'un getirileri Nisan ayı sonunda en az beğendiğimiz hisseler arasına dahil edildikten bugüne kadar BIST-100 Toplam Getiri Endeksi'nin sırasıyla %5 ve %9 gerisinde kaldı ve portföy performansına olumlu katkı sağladı. Ayrıca, Albaraka Türk'ün mevcut fiyat seviyelerinde geçerli bir bir hisse geri alım programı da bulunduğunu ve bunun hisse performansını destekleyebileceğini de belirtmek isteriz.

Şu an için en az beğendiğimiz hisse senedi: Anadolu Efes. "

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.