Akın Öztürk'ün ifadesi muamma oldu

Akın Öztürk'ün ifadesi muamma oldu

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Akın Öztürk ile ilgili kaynaklar farklı haberler geçiyor

A+A-

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Akın Öztürk ile ilgili kaynaklar farklı haberler geçiyor. 

Anadolu Ajansı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Akın Öztürk'ün soruşturma kapsamında savcılığa verdiği ifadede "darbe" yapmak isteğiyle hareket ettiğini söylediğini bildirmişti. 

NTV televizyonu ise Akın Öztürk'ün savcılık ifadesinde hakkındaki iddiaları reddettiğini aktardı. NTV'ye göre Öztürk savcılık tutanağına yansıyan ifadesinde şunları söyledi:

"Askeri darbeyi planlayıp yöneten kişi değilim. Bu darbeyi kimin planlayıp yönettiğini bilmem. İstanbul'da bir arkadaşımın kızının düğününe katılacaktım, gidemedim. Sabah İzmir'deydim noter işlerim vardı, bunu kanıtlayabilirim. Askeri uçakla Ankara'ya döndüm. Akıncı Üssü'nde torunlarımı sevmek istiyordum, bütün gün orada oyalandım. 

"Akıncı Üssü'nde iniş kalkışlar oluyordu. Televizyonda gelişmeleri izliyordum. Hava Kuvvetleri komutanı bana uçakların alçak geçiş yapmasına müdahale etmemi istedi. 5 dakika içerisinde üste bulunan Genelkurmay Başkanı'nın yanına gittim."

Aralarında Öztürk'ün de bulunduğu 27 general ve amiral, tutuklama talebiyle Ankara Adliyesine sevk edilmişlerdi. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.