AKP parti teşkilatında da temizlik başladı

AKP parti teşkilatında da temizlik başladı

AKP Genel Merkezi parti teşkilatına yayınladığı genelge ile "FETÖ bağlantılı kişiler ve darbe girişimine destek verenlerin" ivedilikle arındırılmasını istedi

A+A-

AKP Genel Merkezi yayınladığı genelgeyle, AKP teşkilatlarının içindeki "Fethullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı kişileri ve darbe girişimine destek verenleri" ivedilikle arındırmalarını istedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı tarafından partinin bütün teşkilatlarına gönderilen genelgede, "FETÖ/PDY ile bağlantısı bulunanları ve menfur darbe girişimine destek verenleri ivedilikle arındırma çalışması yapmanız gerekmektedir" ifadesi kullanıldı.

Hükümet 15 Temmuz'daki darbe girişiminin arkasında ABD'de yaşayan Gülen'in bulunduğu yönünde kanıtlar olduğunu açıklamış, Gülen cemaatiyle bağlı kamu görevlilerini açığa alma operasyonu başlatmıştı.

AKP genelgesinde ayrıca, "Terör örgütü ile herhangi bir bağlantısı bulunmayan kişilerin iyi analiz edilmesi, sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi açısından son derece büyük önem arz etmektedir.. FETÖ mensuplarının ayıklanması ile ilgili çalışmalarımızın teşkilatımız içinde dedikodu ve fitneye mahal vermeksizin, titizlikle ve ivedilikle parti tüzüğümüz ve programımızda belirtilen etik ilkeler ışığında yürütülmesinin gerekli olduğu bilinmelidir" denildi. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.