Aksa Akrilik'ten bu yıl daha fazla kar payı

Aksa Akrilik'ten bu yıl daha fazla kar payı

Aksa Akrilik, geçen yıla oranla yüzde yüzde 17 daha fazla temettü  dağıtmaya hazırlanıyor

A+A-

Aksa Akrilik, geçen yıla oranla yüzde yüzde 17 daha fazla temettü  dağıtmaya hazırlanıyor

Yüzde 18'lik global pazar payı ile Dünyanın en büyük akrilik elyaf  üreticisi olan Aksa Akrilik, 2019 yılına ait kar payı teklifini  açıkladı.

Aksa Akrilik, Genel Kurul'da onaylanması halinde 2020 yılında pay  sahiplerine hisse başına 0,74 TL. olmak üzere toplam 239 milyon 575  bin TL. nakit kar payı ödemesi yapacağını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz  yıl aynı dönemde 204 milyon 702 bin 500 TL. net kar payı ödemesi  gerçekleştirmişti. Kar payı ödemeleri, Genel Kurul'da onaylanması  halinde 7 Nisan tarihinde yapılmaya başlanacak. Aksa Akrilik, bu  durumda geçen yıla oranla yüzde 17 daha fazla kar payı dağıtmış olacak.

Bu yıl 3,6 milyar TL. ciroya ulaşan Aksa Akrilik, yüzde 16'lık FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Karı) marjı ile de karlılığını  destekledi. Aksa Akrilik'in net kârı da geçtiğimiz seneye göre %24  artış ile 224 milyon 296 bin TL'den, 277 milyon 682 bin TL'ye yükseldi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.