Alfa, Turkcell açıklamasını değiştirdi

Alfa, Turkcell açıklamasını değiştirdi

Alfa Group bu sabah yaptığı Turkcell açıklamasını seansın sonuda doğru yaptığı yeni bir açılama ile kısmen değiştirdi.

A+A-

Turkcell'in yabancı ortağı Alfa Group bu sabah yaptığı Turkcell açıklamasını seansın sonuda doğru yaptığı yeni bir açılama ile kısmen değiştirdi. İkinci metinde Alfa'nın kar payı anlaşmasının Turkcell'deki açmazı çözmeye yetmeyeceğine vurgu yapması dikkat çekti. İkinci açıklamanın Turkcell'de genel müdür ataması açıklamasından sonra yapılmış olması da dikkat çeken bir başka nokta oldu.

Alfa'nın gerek yönetim değişikliklerinde gerekse son dönemdeki bazı hamlelerine Çukurova Grubu'ndan istediği karşılığı alamamış olmasının bu değişikliği yapmasına neden olduğu ileri sürülüyor.

İşte Alfa'nın yaptığı ilk açıklama ve daha sonra "düzeltme" başlığı ile yeniden yaptığı ikinci açıklama

İKİNCİ AÇIKLAMA 

Bu kar payı anlaşması Turkcell’deki konuların iyileştirilmesine yönelik ilk küçük olumlu adımdır ancak Turkcell’deki açmazı çözmemektedir. Hisseleri satın almaya yönelik yaptığımız teklifle şirketteki açmazın hızlı biçimde çözülmesini ve Türk hükümetinin Türk şirketlerindeki yabancı yatırımcılara kucak açmasını ümit ediyoruz”.

İLK AÇIKLAMA

" Bu anlaşma Turkcell’i ilgilendiren durumların iyileştirilmesine yönelik atılmış ilk olumlu adımdır ve ümit ediyoruz ki söz konusu kilitlenme durumu kısa sürede aşılıp kurumsal yönetişim geri kazanılabilecek, Türk hükümeti Türk şirketlerindeki yabancı yatırımcılara kucak açabilecektir”.

 

TURKCELL'DE SÜRPRİZ GENEL MÜDÜR ATAMASI

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.