Altında yükselme devam edecek mi

Altında yükselme devam edecek mi

Altın yarın nasıl hareket edecek? 1280 direncini geçebilecek mi

A+A-

Güvenli Varlık Talebi Altını Güçlü Tutuyor Belçika’nın başkenti Brüksel’de yaşanan patlama olayları piyasalarda güvenli varlık arayışına sebep oldu. Bu etkiyle sabah saatlerinde değer kazanan sarı metalin güçlü duruşunu gün boyunca koruduğunu gördük. Dolar endeksinin yükselişine rağmen altın tarafının güvenli varlık talebiyle düşüşleri sınırlı kaldı. Olumsuz gelen ABD Üretim PMI verisinin ise piyasalarda fazla fiyatlanmadığını belirtelim. Teknik görümünde ise 1241 üzerinde kalıcı olan ons altın tarafında bu kritik seviye yine ön plana çıkabilir. Bu seviye üzerinde kalındığı sürece yukarı gitme isteği devam edebilir ve 1266, üzerinde 1280 direnç noktaları gündeme gelebilir.

GRAM ALTIN 

İç piyasada gram altın fiyatlarına baktığımızda ise güçlü duruş korunsa da kritik 116.80 direnci aşılamıyor. Dolar/TL’deki yükselişlerin sınırlı kalması da Gram/TL’nin yükselişine engel oldu. Toparlanmanın hız kazanması için 116.80 direncin aşılması gerekebilir. Bu seviye aşılırsa, kısa vadede oluşan düşüş trendi yukarı kırılabilir ve alımlar 118.90’a kadar sürebilir. 114.00-113.00 aralığı ise kritik destek bölgesi olarak izlenebilir

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.