Anadolu Efes'ten Rusya için açıklama

Anadolu Efes'ten Rusya için açıklama

Anadolu Efes ve AB InBev, bugün AB InBev'in "AB InBev Efes NV" ortaklığındaki paylarının Anadolu Efes'e yapılacak satışıyla ilgili aktif görüşmelere başladığını açıkladı.

A+A-

Anadolu Efes ve AB InBev, bugün AB InBev'in "AB InBev Efes NV" ortaklığındaki paylarının Anadolu Efes'e yapılacak satışıyla ilgili aktif görüşmelere başladığını açıkladı. Şirketten KAP'a yapılan açıklama şöyle:

Rusya ve Ukrayna'daki gelişmeler ışığında, Anadolu Efes ve Anheuser Busch InBev SA/NV (“AB InBev”) bugün AB InBev'in AB InBev Efes NV ortaklığındaki kontrol gücü olmayan paylarının Anadolu Efes’e yapılacak satışıyla ilgili aktif görüşmelere başladığını açıklamışlardır. AB InBev'in Bud markasının Rusya'daki üretiminin ve satışının askıya alınmasına ilişkin talebi de yapılacak anlaşmaların bir parçası olarak değerlendirilecektir.

Hem Anadolu Efes hem AB InBev satış şartları ve bağlayıcı anlaşmalar üzerinde çalışmalara başlayacak olup, ilgili duyurular süreç dahilinde usulüne uygun şekilde yapılacaktır.

Ana odağımızın çalışanlarımızın sağlığını ve esenliğini sağlamak olduğunu belirterek bölgede barışın bir an önce yeniden tesis edilmesini diliyoruz.