Apple'dan iPhone'lar için pil müjdesi

Apple'dan iPhone'lar için pil müjdesi

Apple, rakipleri gibi cihazlarına daha büyük pil koymak için çalışmalar yapıyor. Burada çözüm bulunmuş gibi görünüyor.

A+A-

Apple imzalı ürünlerin bildiğiniz üzere pil kapasiteleri rakiplerinden daha düşük seviyede. Bunu özellikle spesifik olarak iPhone tarafı için belirtiyoruz. Ancak teknoloji devi bunu değiştirmek istiyor ve bunun yolu da cihazların içerisindeki piller için fiziksel olarak daha fazla yer ayırmaktan geçiyor.
Log.com.tr'nin haberine göre firmanın üretim ortaklarıyla beraber bunun için çalıştığı ve IPD temelinde çip merkezli ciddi bir adım atacağı aktarılıyor. Teknik süreç elbette çok karmaşık. Temel olarak IPD temelinde telefonların içerisindeki bazı parçalar ufalacak ve açılan boşluk pil ile doldurulacak. Apple, süreci elbette sadece iPhone’lar ile kısıtlamıyor. Yeni altyapının gelecek iPad’ler ve MacBook modellerine daha büyük kapasitede piller sağlayacağı da aktarılıyor. Bu yeni dönemin 2022’de kullanıma girmesi bekleniyor. 

Yapılan sağlam sızıntılara göre iPhone 13‌ Pro Max modelinde 4.352 mAh pil kullanılacak. Karşılaştırmak adına 12 Pro Max’te ise 3.687 mAh pil yer alıyordu. Sağlam kaynaklara göre 13‌ ve 13 Pro modellerinde ise ortak şekilde 3.095 mAh pil yer alacak. Burada 2.815 mAh’a oranla hatırı sayılı bir artış görülüyor. Ailenin en ufağı 13 Mini ise 12 Mini’den farklı olarak 2.227 mAh değil 2.406 mAh pil ile gelecek. Burada telefonun boyutu nedeniyle ciddi bir artış elde edilmeyecek.


Etiketler : , ,