Arçelik'e Romanya'da 36.7 milyon euro teşvik geliyor

Arçelik'e Romanya'da 36.7 milyon euro teşvik geliyor

Arçelik'in Romanya'daki iştiraki Arctic teşvik başvurusunda ön elemeyi geçti, 36.7 milyon euro teşvik alması öngörülüyor

A+A-

Arçelik Romanya'daki bağlı ortaklığı Arctic'in bu ülkede yapacağı yeni yatırımın 2016 teşvik programı kapsamında ön elemeyi geçtiğini ve şirketin 36.7 milyon euro teşvik almasının öngörüldüğünü duyurdu.

Arctic, Romanya'da iki milyon kapasiteli çamaşır makinesi üretimi yapacak yeni bir fabrika kurmak için teşvik başvurusu yapmıştı. Şirket, toplam 105.8 milyon euroluk yatırım tutarı üzerinden 36.1 milyon euro nakit teşvik almayı bekliyordu.

Arçelik'ten KAP'a yapılan açıklamada, Romanya Teşvik ve Devlet Yardımları Dairesi'nin 2016 teşvik programı kapsamında ön elemeyi geçen yatırım projelerin ilan edildiğini ve ön elemeyi geçen Arctic'e güncel kurla yaklaşık 36.7 milyon euro tutarında teşvik ayrılmasının öngörüldüğü belirtildi.

Açıklamaya göre, nihai onay ve nihai teşvik tutarı, yapılacak son değerlendirmeyi takiben verilecek yazılı onay ile kesinleşecek.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.