Arınç, Gül, Çelik ve Babacan parti mi kuruyor

Arınç, Gül, Çelik ve Babacan parti mi kuruyor

Bir dönem Ak Parti'nin önemli isimleri olan üç isim; Gül, Arınç, Çelik ve Babacan yeni bir parti etrafında toplanabilir mi?..

A+A-

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan  Bülent Arınç'ın tartışmalar yaratan ve iktidara yakın yayın organlarının çok sert eleştirilerine neden olan son açıklamaları ile AK Parti'nin bir dönemin önemli isimleri olan ancak bir şekilde şu anda partiden uzaklaşan 4 önemli ismin bir parti etrafından toplanıp toplanamayacağını yazdı. İşte Hakan'ın o yazısı:

" -BİR: Parti kurmaya şimdilik çok ama çok uzaklar ama böyle bir hedeflerinin hiç mi hiç olmadığını söylemek zor.

-İKİ: Parti kurarlar mı, kurmazlar mı bilinemez ama bundan böyle rahatsızlıklarını dile getirmekten imtina edeceklerini söylemek zor.

-ÜÇ: Kendilerine gösterilen tepkilerin dozu artar, düzeyi düşerse... AK Parti’den kopup ayrı parti kurmalarının kolaylaşmayacağını söylemek zor.

BÜLENT ARINÇ'IN SON AÇIKLAMASI GERİ ADIM MI?

BEN pek de öyle anlamadım.

Bülent Arınç son yazılı açıklamasında...Şu iki şeyi birden yapmaya çalışıyor:

BİR: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı alabildiğine saygılı bir tutum takınarak ve alabildiğine alttan alarak... Cumhurbaşkanı’nın kendisi hakkında yaptığı, “O zat dürüst değil” açıklamasını boşluğa düşürmeye çalışıyor.

İKİ: Söylediklerinin arkasında durarak... İddiasından vazgeçmeyerek... İddiasına Yalçın Akdoğan’ı tanık göstererek... “Dürüst değil” açıklamasından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek... Pozisyonunu koruduğunu vurgulamaya çalışıyor.

Peki yapmaya çalıştığı şeyi tam olarak başarabiliyor mu?

Buna vereceğim cevap şunlar olabilir:-Tam değil.-Eh işte.-Kısmen.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.