Aselsan, DHMİ ve SSM işbirliği

Aselsan, DHMİ ve SSM işbirliği

Savunma Sanayii Müsteşarlığı, DHMİ ve Aselsan arasında işbirliği protokolü imazalandı

A+A-

Türkiye’nin savunma, havacılık ve güvenlik sistem ihtiyaçlarının yurtiçinden karşılanması hedefi doğrultusunda önemli bir adım daha atılarak Savunma Sanayii Müsteşarlığı, DHMİ ve ASELSAN arasında işbirliği protokolü imzalandı.

DHMİ Genel müdürlüğünde düzenlenen törenle imza altına alınan protokol, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın, Türkiye’nin savunma, havacılık ve güvenlik sistem ihtiyaçlarının yurtiçinden karşılanması hedefi doğrultusunda, Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilecek olan hava trafik kontrol radar sistemleri ve hava trafik yönetim yazılımlarının, Kuruluşumuz tarafından kullanılan ürünler ile uyumlu çalışabilmesini amaçlıyor.

Yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde, ASELSAN tarafından geliştirilecek olan hava trafik kontrol radar sistemleri ve hava trafik yönetim yazılımlarının geliştirilmesinde Genel Müdürlüğümüzce de aktif olarak katılım sağlanacak ve sistemlerin teknik kriterlerinin belirlenmesine yönelik olarak SSM proje grubuna destek verilecek.

Böylece, söz konusu sistem ve yazılımların yerli imkânlarla ASELSAN ana yükleniciliğinde Türkiye’de geliştirilmesi ve üretilmesi sağlanacak.

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım’ın ev sahipliği yaptığı imza töreninde Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener, SSM Radar Sistemleri Grup Müdürü Mehmet Ayar ve DHMİ Genel Müdürlüğü Elektronik Dairesi Başkanı Orhan Gültekin hazır bulundu.  

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.