AVOD'un birleşme talebini SPK kabul etmedi

AVOD'un birleşme talebini SPK kabul etmedi

Avod'un, Hasat BNO ile birleşme planı SPK'ya takıldı.

A+A-

Avod'un, Hasat BNO ile birleşme planı SPK'ya takıldı. Birleşme için gönderilen 31/12/2016 tarihli finansal tabloları dikkate almayan SPK birleşmeyi reddederek işlemden kaldırdı. 

AVOD konu ile ilgili olarak KAP'a şu açıklamayı yaptı:


Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından 17.08.2016 , 10.11.2016 ve 30.03.2017 tarihinde alınan kararlar doğrultusunda, Şirketimizin, sermayesine 24.229.300 TL. ile %54,58 oranında sahip olduğu bağlı ortaklığı Hasat BNO Grup Gıda Yemek Hayvancılık Tekstil İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş.'nin tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Şirketimiz tarafından "devir alınması" suretiyle, Şirketimiz bünyesinde birleşmesi işlemine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği uyarınca 31.03.2017 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuş olup, Ekte iletilen Sermaye Piyasasından gelen yazı neticesinde, Hasat bünyesinde bulunan madenin gerçeğe uygun değerine ilişkin uzman kuruluş raporunun iletilmesi istendiğinden, birleşme işleminin 31.12.2016 tarihli finansal tabloların esas alınmasının mümkün olmadığından SPK tarafından işlemden kaldırılmasına karar verilmiştir.

Şirket Yönetim Kurulu tarafından, SPK'dan gelen yazı incelenmiş olup, Maden değerleme çalışmaları, DMT Consulting GMBH firması tarafından devam etmekte olduğunu, raporun tamamlanması neticesinde, birleşme işlemlerine devam edeceği öngörüsünde bulunulmuştur.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.