Avrupa Merkez Bankası Brexite hazır

Avrupa Merkez Bankası Brexite hazır

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, ECB'nin ihtiyaç olması halinde tüm enstrümanlarını kullanmaya ve İngiltere'deki referandumun sonuçlarına hazır olduğunu söyledi

A+A-

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, ekonomik büyümenin yüksek belirsizlik ile karşı karşıya olduğunu ve merkez bankasının ekonomiyi desteklemek için gerekenleri yapacağını ve İngiltere'nin AB referandumunun sonuçlarına hazır olduğunu belirtti.

Draghi, Avrupa Parlamentosu'nun ekonomi komisyonuna yaptığı açıklamada, "Küresel ekonomide kırılganlığın devam etmesi ve jeopolitik gelişmeler nedeniyle yüksek belirsizlik varlığını sürdürüyor ve aşağı yönlü riskler güçlü" dedi.

Draghi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fiyat istikrarı görünümünün nasıl geliştiğini yakından izleyeceğiz... Hedeflerimize ulaşmak için ihtiyaç olması halinde yetkimiz dahilindeki tüm enstrümanları kullanmaya hazırız. ECB İngiltere'nin AB referandumu sonrası ortaya çıkabilecek tüm ihtimallere hazır."

İngiltere Perşembe günü Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden ayrılıp ayrılmamayı halk oyuna sunacak. Son ankete göre İngiltere'nin AB'de kalmasından yana olanların oranı bir önceki ankete göre azalmasına rağmen ayrılma yanlılarından daha yüksek.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.