Avrupalı şirketlerden İngilizlere AB çağrısı

Avrupalı şirketlerden İngilizlere AB çağrısı

23 Haziran'da yapılacak referandum öncesinde Avrupa'nın en büyük şirketleri İngilzleri AB içinde kalmaya ikna etmek için harekete geçtiler

A+A-

İngiltere'de AB üyeliğinin geleceği konusunda 23 Haziran'da yapılacak referandum öncesinde Avrupa'nın en büyük şirketleri İngilzleri AB içinde kalmaya ikna etmek için harekete geçtiler.

İngiliz uçak motoru üreticisi Rolls-Royce Holdings, çalışanlarından İngiltere'nin AB içinde kalmasına destek vermelerini istedi. CEO Warren East çalışanlara bir mektup göndererek Şirket'in İngiltere'nin AB içinde kalması gerektiğine inanma nedenlerini ortaya koydu.

Zara markasının sahibi İspanyol perakende zinciri Inditex SA da bugün yayınladığı mali tablolarını İngilizleri AB içinde kalmaları için uyarmakta kullandı.

Inditex CEO'su Pablo Isla, 50 Avrupalı şirketin temsilcilerinin imzasıyla 31 Mayıs'ta kamuoyuyla paylaşılan açık mektuba atıfta bulunarak, "İngiliz halkının kararına saygı duyuyoruz, ancak İngiltere'siz bir Avrupa'nın ve AB'siz bir İngiltere'nin daha zayıf olacağına inanıyoruz" dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.