Aydın Doğan için daha fazla ceza istenmiş

Aydın Doğan için daha fazla ceza istenmiş

Star gazetesi yazarı Cem Küçük, Aydın Doğan için istenen cezanın dün haberlerde çıkandan fazla olduğunu yazdı ve İş Bankası'nı işaret etti

A+A-

Hükümete yakınlığıyla bilinen Star gazetesinin yazarı Cem Küçük, Aydın Doğan hakkında 24.5 yıl hapis istemiyle iddianame yazıldığına ilişkin haberlerle ilgili “Dünkü malum haber üzerine telefonlarım susmadı.” diye yazdı ve Türkiye İş Bankası göndermesi yaptı. Cem Küçük’ün Aydın Doğan iddianamesi üzerinden Türkiye İş Bankası’nı hedef alması, daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut’un "İş Bankası'na el konulması" şeklindeki sözlerini hatırlattı.

“Medya ve siyaset camiasından insanlar sanki Aydın Doğan'a 24.5 yıl hapis cezası isteyen iddianameyi yazan benmişim gibi arayıp sualler soruyorlar. ‘Yahu ben de herkes gibi bu haberi gazetelerden öğrendim’ diyorum ama kimseyi inandıramıyorum. Bana iddianamenin detaylarını soruyorlar.” diye yazan Cem Küçük, iddianameyle ilgili bilgi sahibi olmadığını öne sürerek şöyle yazdı: “Valla bildiğim tek şey dün birçok gazetenin bu iddianameyi yanlış alıntıladığı ve Aydın Doğan'a 23 değil 24.5 yıl hapis istendiğidir. Aydın Doğan hakkında ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek’, ‘kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından 24,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.”

Yazısının devamında “bilmiyorum” dediği iddianameye ilişkin bilgiler paylaşan Cem Küçük, Türkiye İş Bankası’na ilişkin şöyle yazdı:

“Bu arada Türkiye toplumunun malı olan Türkiye İş Bankası'nın da resmen Aydın Doğan'ın özel bankası gibi yönetildiği gerçeği de bu titiz iddianamede tüm kanıtlarıyla anlatılıyor. Anlaşılıyor ki Doğan-İşBank-POAŞ meselesine dair yeni iddianameler de gelecek. İddianameye göre Aydın Doğan bir dönem elindeki devasa medya gücü ve şantajıyla Türkiye İş Bankası yönetimini ele geçirmiş ve bu bankayı kendi şahsi kasası gibi kullanmış.”

YİĞİT BULUT NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a yönelik söylediği "Diktatör bozuntusu" sözlerinden sonra "İş Bankası'na el konulması" gerektiğini belirtmişti.

TRT Haber'de Hasan Kurtulmuş'un sunduğu Derin Analiz programında konuşan Yiğit Bulut, elinde İş Bankası ile ilgili "belgeler" olduğunu iddia ederek şöyle konuşmuştu:

"O banka, Hintli Müslümanların gönderdiği parayla kuruldu. Ve o banka bu devletin, bu milletin bankası. Partinin banka içinde organik bir bağı olamaz. Ve bu konuşmadan sonra, Cumhurbaşkanı'na hakaret, millete hakaret, devlete hakaret, ümmete hakaretten sonra o bankanın acilen millete iade edilmesi gerekiyor.

"Acilen gerekli düzenlemenin yapılarak bu bankanın bir kamu bankası haline getirilmesi gerekiyor. Hepimizin bankası o, hepimizin. Gazi Mustafa Kemal'in mirası benim mirasım. Senin mirasın değil. Bana kaldı o, vatandaşa kaldı.

Ve işin en acı tarafı, devlete ve millete dil uzatan medya baronlarının hepsi bu banka tarafından fonlanarak bu hale getirildi. Hepsinin belgesi benim elimde var."

»» AYDIN DOĞAN'IN 23 YIL HAPSİ İSTENDİ

 

 

İlgili Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.