Bahçeli 10 Temmuz'da ısrarlı

Bahçeli 10 Temmuz'da ısrarlı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çağrı heyetinin olağanüstü kongre için ilan ettiği 19 Haziran tarihini tanımadıklarını ve 10 Temmuz'daki Kongre'de hem parti tüzüğünü değiştireceklerini hem de seçim yapacaklarını söyledi

A+A-

MHP'de muhalifler ile genel merkez arasındaki olağanüstü kongre tartışmasında yargı tarafından yetkilendirilen Çağrı Heyeti kongrenin 19 Haziran'da düzenlenmesi çağrısı yaparken, MHP Genel Merkezi ise daha önce açıkladığı 10 Temmuz tarihinde ısrar ediyor.

Bahçeli partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmada, "10 Temmuz'daki kongrede tüzüğü de değiştireceğiz, seçimi de yapacağız; bunun dışında kurultay tarihi tanımıyoruz" dedi.

Parti genel merkezinin AKP ile başkanlık sistemi ile ilgili pazarlıklara girdiğine ilişkin iddialara atıfta bulunan Bahçeli, "Kurultayın engellenmesi karşılığında başkanlık sistemine onay verdiğimizi söylediler, inandıklarımızdan ödün verdiğimiz iddiası edepsizliktir" diye konuştu.

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin geçen hafta MHP'de olağanüstü tüzük kongresi yapılması kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onamasının ardından MHP Genel Merkezi 10 Temmuz'da seçimli kongre kararı almıştı. Ancak muhalifler buna itiraz ederek, kongre için ancak çağrı heyetinin tarih belirleyebileceğini kaydetmişti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.