Bahçeli: 19 Haziran kurultayı korsandır

Bahçeli: 19 Haziran kurultayı korsandır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 19 Haziran'da kurultay düzenlemenin MHP'ye darbe teşebbüsü olduğunu belirterek, kendilerinin katılmayacakları bu toplantıyı korsan kurultay olarak niteledi.

A+A-

Muhaliflerin başvurusu üzerine mahkeme tarafından atanan Çağrı Heyeti, MHP'de sadece tüzük değişikliği yapılabilecek olağanüstü kongrenin 19 Haziran'da gerçekleştirilmesine karar vermiş; bu tarihi reddeden Bahçeli ise 10 Temmuz'da genel başkan seçiminin de yapılacağı, kendisinin de aday olacağı bir kurultayın toplanacağını açıklamıştı.

MHP'nin iftar programında konuşan Bahçeli, "19 Haziran dayatması art niyetliliktir. MHP'ye darbe teşebbüsüdür. Bilinsin ki MHP 19 Haziran'a katılmayacaktır. Peki bu korsan kurultay o zaman nasıl yapılacaktır" diye konuştu.

MHP'de Bahçeli'nin dışında Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ, Süleyman Servet Sazak, Sinan Oğan ve Sait Gönen de genel başkanlık için adaylıklarını duyurmuşlardı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.