Bahçeli'den flaş koalisyon çağrısı

Bahçeli'den flaş koalisyon çağrısı

MHP lideri Devlet Bahçeli son günlerde artan terör saldırıları ve koalisyon hükümeti hakkında son dakika açıklamalar yaptı

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon hükümeti ve PKK saldırıları hakkında son dakika açıklamalarda bulundu.

MHP lideri Bahçeli, "AK Parti Genel Başkanı ve CHP Genel Başkanı daha fazla zaman kaybetmeden koalisyon için fedakarlık göstermeli. Türkiye'nin geçici hükümetle daha devam ve idaresi mümkün değildir mümkün olmadığı gibi doğru da değildir." dedi.

''ERDOĞAN'IN SİYASETE GÜZERGAH BELİRLEMESİ GAYRİMEŞRUDUR"

AK Parti CHP koalisyon görüşmelerine ilişkin yazılı açıklama yapan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Nitekim Türkiye’nin erken seçim gündemi artık tedavülden kalkmış ve ikinci plana düşmüştür. AKP ile CHP’den beklentimiz Türkiye için istikşafi görüşmelerden sonra insiyatif almaları, inkişafi bir koalisyon hükümetinde buluşmalarıdır. Bir hükümet kurulması için gerekli olan Anayasal sürenin geride kalan 13 günlük takvim süresi boşa harcanmamalı, istikrarsızlık planı yapan çevrelere fırsat verilmemelidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yerini yurdunu bilmesi ve Anayasa’da tayin edilen sınırlarına tam bir sadakatle görevini ifası akla ve ahlaka uyan en doğru davranış biçimi olarak görülecektir. Erdoğan’ın Beştepe’den siyasete güzergah belirleme teşebbüsleri, dış gezilerde, uçaklarda siyasi konularda bilirkişiliğe soyunma gayretkeşliği kesinlikle gayrimeşrudur.

"İKİ PARTİ MİLLETİN HUZURUNDA İMTİHANDAN GEÇECEK"

Sayın Davutoğlu’nun Erdoğan vesayetinden kurtulması, siyasetin doğasına uygun ve partisinin çizgisine bağlı hareketi koalisyon görüşmelerinin ufkunu açacaktır. AKP ile CHP’nin ayak sürümeden, sanal tartışma ve kısır çekişmelerin içine düşmeden koalisyon müzakerelerinin ilk sayfasını açmaları beklenen ve arzulanan bir durumdur. İki parti millet huzurunda samimiyet imtihanından geçecektir.”

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.