Bank Asya mahkemeye gidiyor

Bank Asya mahkemeye gidiyor

Bank Asya vergi tahsil protokolü feshine karşı yasal haklarını kullanacağını açıkladı

A+A-

Bank Asya vergi tahsil protokolü feshine karşı yasal haklarını kullanacağını açıkladı. Banka konu ile ilgili açıklamayı KAP'a yaptı.

Asya Katılım Bankası, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın vergi tahsil protokolünü herhangi bir gerekçe göstermeden fesh ettiğini belirterek, söz konusu bildirimle ilgili yasal hakların kullanılacağını bildirdi. Asya Katılım Bankası’ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan bugün alınan bir yazıda; Banka ile Başkanlık arasında mevcut olan vergi tahsilatına ilişkin protokollerin 8 Eylül 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin fesh edildiğinin bildirildiğini vurguladı. Söz konusu bildirimle ilgili yasal hakların kullanılacağını belirten Asya Katılım Bankası, "Bu hususun Bankamız faaliyetleri üzerinde önemli bir etkisi bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.  

Gelir İdaresi Başkanlığı, Asya Katılım Bankası AŞ ile yapılmış olan vergi tahsilatına ilişkin protokollerin sonlandırılmasına karar verildiği ve fesih işleminin 8 Eylül'de yürürlüğe gireceğini açıklamıştı.

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.