Bank of America'nın bilançosu beklentileri aştı

Bank of America'nın bilançosu beklentileri aştı

Bank of America analistlerin yüzde 16 düşmesini bekledikleri ilk çeyrek aracılık faaliyetlerinde sadece yüzde 7,1'lik bir düşüşle 4,72 milyar dolarlık getiri elde etti.

A+A-

ABD'li Bank of America Corp'un birinci çeyrek kârı, dünya genelindeki işlemlerdeki yavaşlamanın yatırım bankacılığı birimini baskılamasıyla geriledi.

Bank of America, ilk çeyrekte 6,6 milyar dolar yani hisse başına 80 sent kâr açıklarken, geçen sene aynı dönem kârı 7,56 milyar dolar yani hisse başına 86 sentti.

Şirketin aracılık faaliyetleri analistlerin yüzde 16’lık düşüş tahminlerine rağmen yenerek yüzde 7,1 düşüşle 4,72 milyar dolar gelir elde etti. Banka tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamada en iyi sonuçları getiren iş kolu yüzde 9,5 getiri ile hisse senetleri oldu.

ABD finans sektörünün büyük çoğunluğu hali hazırda bitmek bilmeyen pandemi ve kaynayan enflasyon endişeleriyle birleşen dalgalı piyasada beklenenden daha iyi bir ilk çeyrek geçirmişti.

Goldman Sachs ve Morgan Stanley geçtiğmiz hafta yatırım işlemlerinde sürpriz artışlar açıklarken JPMorgan ve Citigroup da çeyrek sonuçlarında analistlerin beklentisini aştı.

İlgili Haberler