Bankalar kuyumcu gibi çalışacak

Bankalar kuyumcu gibi çalışacak

Bankalar artık Cumhuriyet altın sikkeleri ile Cumhuriyet ziynet altınlarının alım ve satımını yapabilecek

A+A-

"Bankaların kıymetli metal alım satımına ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik"te yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayınlandı. Yönetmeliğin ilk 7 maddesinde değişiklik yapılırken, "Bankaların alım ve satımını yapabilecekleri kıymetli madenler" maddesinde de yeni düzenlemeler yapıldı.

Yeni düzenlemeye göre bankalar, "standartları ve nitelikleri belirlenen Cumhuriyet altın sikkeleri ile Cumhuriyet ziynet altınlarının alım ve satımı ile vadeli işlem ve opsiyon borsalarında işlem gören ve standart ve nitelikleri yetkili merciler tarafından belirlenen kıymetli madenleri esas alan sözleşmelerin alım ve satımını" yapabilecek.

Öte yandan, "Bankaların Kıymetli Maden Alım Satımına ve Alacaklarından Dolayı Edindikleri Emtia ve Gayrimenkullerin Elden Çıkarılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" yürürlükten kaldırıldı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.