BankAsya'da Sermaye Artırımı Askıda

BankAsya'da Sermaye Artırımı Askıda

BankAsya'nın Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklaması aşağıda bulunuyor:

A+A-


 

  Bankamızın 22 Kasım 2014 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu toplantısında, Bankamız sermayesinin 225.000.000-TL artırılarak 1.125.000.000-TL'na çıkarılması ve esas sözleşmenin Sermaye başlıklı 8. Maddesinin tadiline karar verilmiştir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun 29.05.2015 tarihli ve 6318 sayılı kararı ile "Banka'nın temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetiminin, zararın mevcut ortakların sermayesinden indirilmesi kaydıyla, kısmen veya tamamen devri, satışı veya birleştirilmesi amacıyla Kanunun 71 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi hükmü gereğince Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilmesine" karar verilmiştir. Söz konusu karar ile birlikte Bankamız, Bankacılık Kanunu 107. Maddesi çerçevesinde çözümleme sürecine girmiştir.

Bankamız Yönetim Kurulunun 19 Haziran 2015 tarihli kararı ile; Bankacılık Kanunu 107. Madde kapsamında çözümleme yöntemi belirlenene kadar, Bankamızın 22 Kasım 2014 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısında kabul edilen ve hali hazırda devam eden nakit sermaye artırım sürecinin askıya alınmasına karar verilmiştir.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.