Başka bir Ensar ve taciz iddiası daha

Başka bir Ensar ve taciz iddiası daha

Taciz suçlamasıyla soruşturma geçiren ve maaş kesim cezası alan İsa Bal'ın Ensar Vakfı Marmaris Şubesi'nde yöneticisi olduğu ortaya çıktı

A+A-

Ensar Vakfı Marmaris Şubesi'nde yönetici olan İsa Bal'ın, taciz suçlamasıyla soruşturma geçirdiği, maaş kesim cezası aldığı ortaya çıktı. Bal, halen Ensar Vakfı Marmaris Şubesi'nde faal olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Ensar Vakfı Marmaris Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsa Bal, 2009 yılında bir kadın öğretmene, "Kurban yazın 2222'ye gönderin, İsa size kurban olsun" diye mesaj atarak taciz etti.

BirGün'de yer alan habere göre, İsa Bal o dönem Söğüt'te bulunan başka bir okula sürüldü. Ancak tacizle suçlanan İsa Bal, bir süre sonra Erzincan Çayırlı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. İsa Bal'ın Çayırlı'da da görev yaptığı süreçte 3 çocuk annesi bir kadını taciz ettiği iddialarıyla soruşturma başlatıldı.

İsa Bal iki yılı aşkın görev yaptığı sürenin sonunda Marmaris'e geri döndü. Burada Halk Eğitim Müdürlüğü'nde çalışan ve Ensar Vakfı Marmaris Şube Yönetim Kurulu'na giren İsa Bal, suçlandığı öne sürülen tacizden 3 Şubat 2016 tarihinde maaştan 1/30 oranında maaştan kesim cezası aldı. İsa Bal şu anda Ensar Vakfı'nın şubesinde aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor.

2009'DA SABAH'TA HABER OLMUŞTU

İsa Bal'ın tacizci olduğu iddiaları o dönem Sabah gazetesinde de yer almış. ‘Müdüre SMS'li taciz suçlaması' başlığıyla sunulan haberde "Bozburun İlköğretim Okulu Müdürü Bal'ın, kadın öğretmeni taciz ettiği öne sürülüyor" denmişti.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.