BBK Türkiye temsilciliğine atama

BBK Türkiye temsilciliğine atama

Bank of Bahrain and Kuwait Türkiye’de açtığı ilk temsilciliğinin müdürlüğüne atama yaptı

A+A-

Türkiye’deki ilk temsilciliğini, geçtiğimiz günlerde ticaret ve finans merkezi İstanbul’da açan, Bahreyn’in bireysel ve ticari bankacılıktaki lider bankası BBK’in (Bank of Bahrain and Kuwait) Türkiye Müdürlüğü’ne Bilgün Gürkan getirildi.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Bilgün Gürkan, MBA eğitimini ise, Fransa Insead Üniversitesi’nde Yöneticilik dalında yaptı. Eğitiminin ardından, bugüne kadar birçok uluslar arası bankanın ve danışmanlık şirketinin, departman yöneticisi, ülke yöneticisi ve başkan yardımcısı olarak görev yapan Gürkan; BBK’e atanmadan önce, uluslar arası bir danışmanlık şirketinin Türkiye Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Yatırım ve bankacılıktaki 20 yılı aşkın kariyeri süresince, özelleştirme ve altyapı proje finansmanlarını da içeren, büyük hacimli anlaşmaların yanı sıra, birleşme, satın alma ve konsorsiyum çalışmalarının yönetimini de üstlenen Gürkan; geçtiğimiz günlerde tamamlanan BBK Türkiye Temsilciliği’nin kuruluş sürecini de bizzat yönetmişti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.