Bej kitap: Sınırlı büyüme devam ediyor

Bej kitap: Sınırlı büyüme devam ediyor

Fed'in Bej Kitap raporu, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının bazı bölgelerde endişe yarattığını ortaya koydu

A+A-

Fed'in Bej Kitap raporu, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı almasının ABD'nin bazı bölgelerinde işletmeler arasında endişelere neden olduğunu ortaya koyu.

12 bölgesel tarafından 1 Temmuz'a kadar sunulan bilgiler çerçevesinde hazırlanan Bej Kitap'a göre, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı en az 3 bölgede ekonomik görünümü yavaşlatan faktörler arasında yer aldı. Ancak Bej Kitap'ın geneline bakıldığında ABD ekonomisinin ılımlı bir hızla büyümeye devam ettiği görülüyor.

Dallas Fed rapora gönderdiği bilgilerde, ekonomide görünümün genel olarak pozitif olduğunu, ancak yaklaşan başkanlık seçimi ve İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı sonrasında görünümün daha ihtiyatlı olduğunu ifade etti. Chicagı bölgesi ise İngiltere'deki referandum sonrasında finansal piyasa katılımcılarının oynaklıkta ciddi artış rapor ettiklerini belirtti. Boston bölgesi de teknoloji şirketlerinin İngiltere'nin AB'den ayrılma kararını istikrarsızlaştırıcı bir faktör olarak işaret ettiklerini bildirdi. 12 Fed bölgesinin çoğu ise İngiltere'deki referandumun ekonomiye etkileri konusuna değinmediler.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.