Belgeler banka CEO'sunu istifa ettirdi

Belgeler banka CEO'sunu istifa ettirdi

Panama Belgeleri'nin açıklanmaya başlamasından sonra başlayan istifalara bir de banka CEO'su eklendi

A+A-

Panama'daki hukuk firması Mossack Fonseca’ya ait yaklaşık 11,5 milyon sayfalık belgenin sızdırılmasının ardından tüm dünya şimdi belgelerde geçen isimlere ve yapılan açıklamalara odaklandı

Panama Belgeleri'nin yankıları devam ediyor. Belgelerin açıklanmaya başladığı pazar gecesinden bu yana gelen istifalara bir yenisi daha eklendi. Belgelerde adı geçen Avusturya bankası olan Vorarlberger Landes- und Hypothekenbank CEO'su Michel Grahammer görevinden istifa etti.

2012 yılından bu yana Landesbank Vorarlberg'in CEO'luğu görevini yürüten Grahamberg, bankasının Liechstenstein üzerinden off-shore şirketleri ile bağlantısının ortaya çıkması üzerine istifa kararı aldı.

Grahammer, yasa ve uygulamalara aykırı bir işlem yapmadıklarını dile getirmesine karşın, Avusuturya Finans piyasaları düzenleyicisi FMA'nın Panama belgeleri sonrası banka hakkında soruşturma başlatması üzerine istifa etmek durumunda kaldı.
Görevinden ayrılıken yaptığı açıklamada ise medya ve kamuoyunda oluşan önyargı nedeniyle istifa etmek durumunda olduğunu söyledi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.