Bilal Erdoğan Gürcistan'a mı kaçtı

Bilal Erdoğan Gürcistan'a mı kaçtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Mursi döneminde Mısır'dan pasaport aldığı ve 17 Aralık döneminde bu pasaportla Gürcistan'a kaçtığı iddia edildi

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Mursi döneminde Mısır'dan pasaport aldığı ve 17 Aralık döneminde bu pasaportla Gürcistan'a kaçtığı iddia edildi. Mısır basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Mısır vatandaşı olduğunu iddia etti.

Ayrıca Bilal Erdoğan’ın Mısır pasaportuyla 17 Aralık döneminde Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi. Mısır’ın önde gelen gazetelerinden El Masri el-Youm’un iddiasına göre, Bilal Erdoğan’a Mısır’ın devrik lideri Mursi tarafından Mısır vatandaşlığı verildi. Şimdi ise verilen vatandaşlığın iptali gündemde. Bu iddia ile ilgili Türk yetkili makamlarından henüz bir açıklama gelmedi.

Mısır İkinci İdare Mahkemesi’nde görülen Bilal Erdoğan’ın vatandaşlığına ilişkin dava, 11 Ekim’e ertelendi. Davada, devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Bilal Erdoğan’a vatandaşlık verdiği belirtildi. Mahkemenin kararı için ayrıca müfettiş raporlarının da beklendiği öğrenildi.

Gazetenin haberinde Bilal Erdoğan’ın adresi ise El Ahram caddesi No:1 Heliopolis Kahire olarak gösterildi. Bilal Erdoğan’ın vatandaşlığının iptali için mahkemeye başvuran Mısırlı avukat, Mursi’nin aynı zamanda aralarında Hamas yöneticileri ve bazı Türklerin bulunduğu çok sayıda kişiye hak etmedikleri halde vatandaşlık dağıttığını da iddia etti.

Haberde Bilal Erdoğan ile ilgili şok bir iddia daha yer alıyor. El Masri el-Youm’da yer alan haberde, Bilal Erdoğan 17 Aralık operasyonları başlayınca elindeki Mısır pasaportunu kullanarak Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi. 17 Aralık döneminde Bilal Erdoğan’ın Gürcistan’a kaçtığına dair iddialar medyada çokça yer almıştı.

Bilal Erdoğan'dan yalanlama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Mısır vatandaşlığı iddialarına ilişkin haberlerin "yalan ve iftiradan ibaret" olduğunu savunarak, "Sözde haberlerde iddia edildiği gibi ne Mısır vatandaşıyım ne de herhangi bir ülkeye kaçtım. Bu durum resmi kayıtlarla da sabittir" açıklamasını yaptı.

Bilal Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bazı basın organlarında, "Bilal'in Mısır Pasaportu var" ve "Mursi Bilal Erdoğan'a vatandaşlık mı verdi?" başlıklı haberlerin yer aldığını anımsatarak, "Sözde haberler, alçakça birer yalan ve iftiradan ibarettir" ifadesini kullandı.

Erdoğan, söz konusu haberlerle kendisine yönelik "itibar suikasti" yapılmak istendiğini öne sürdü ve ekledi: "Sözde haberlerde iddia edildiği gibi ne Mısır vatandaşıyım ne de herhangi bir ülkeye kaçtım. Bu durum resmi kayıtlarla da sabittir. Haberde kullanılan 'kaçma' kelimesi özellikle seçilmiş olup, basın yoluyla yaptıkları bu çirkin operasyonun halk nezdinde, aleyhime kalıcı bir algının oluşması çabasının sonucudur.

Doğduğum ve emek verdiğim bu toprakları, cemaat görünümlü casusluk ve ihanet şebekesinin ya da onların tetikçisi gazetelerin yalanlarıyla terk edecek değilim. "Ülkenin yakın tarihinde açıkça seçilmiş hükümete darbe yapmaya çalışan, sözde yerli özde taşeron olan bazı yapıların borazanlığını yapan bu gazetelerin yazdıklarının, basın yayın ve meslek ilkeleri ile bağdaşır hiçbir yönü bulunmamaktadır. Yapılan bu yalan haberlerle ilgili olarak gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır. Bu çirkin iftiraların hesabı yargı önünde ayrı ayrı sorulacaktır." 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.