BofA'dan Türk bankaları değerlendirmesi

BofA'dan Türk bankaları değerlendirmesi

BofA ML,Türk bankalarının adil değerlerine yakın seviyeden işlem gördükleri değerlendirmesini yaptı

A+A-

Bank of America Merrill Lynch, Nisan ayındaki tepe noktasından bu yana Türk bankacılık endeksinin yüzde 10 düzeltme yaptığını ve sektörün 2017 kar beklentilerine göre 5,6 fiyat kazanç oranı ile işlem görmekte olduklarını belirterek, "Büyük sermayeli Türk bankalarının şu anda adil değerlerine yakın seviyeden işlem gördüklerine inanıyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Türk bankalarından hiç biri için 'al' tavsiyesi vermediklerini ifade eden BofA ML, 2017'de sektörde öz kaynak karlılığının ortalama yüzde 12,9 olmasını beklediğini belirtti. BofA ML'ye göre en büyük öz kaynak karlılığı yüzde 10,1 ile İş Bankası'nda yüzde 14,5 ile Akbank'ta olacak. Diğerlerinden daha iyi hisse başına kar büyümesi elde edecekleri beklentisiyle Akbank ve Garanti Bankası'nın Halkbank, Vakıfbank ve İş Bankası'na tercih etmeye devam ettiğini belirten BofA ML, Halkbank için tavsiyesini ise 2014 2. çeyrekten bu yana ABD Doları bazında yüzdr 59 değer kaybetmiş, olumsuzlukların fiyatlanmış olması nedeniyle 'endeksin altında getiri'den'nötr'e yükseltti ve fiyat hedefini 10 TL olarak belirledi.

BofA ML, YKB, Vakıfbank ve İş Bankası için tavsiyesini 'endeksin altında getiri' olarak korudu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.