Borsa İstanbul'u ele geçirememişler

Borsa İstanbul'u ele geçirememişler

Darbe girişiminde Borsa İstanbul'a gelen darbecilerin püskürtüldüğü ortaya çıktı

A+A-

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sırasında Borsa İstanbul'un da ele geçirilmeye çalışıldığı ancak bunun gerçekleşmediği ortaya çıktı. Borsa İstanbul'un konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama şu şekilde:

15 Temmuz Cuma gecesi demokrasi ve hukukun üstünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain kalkışma, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, TBMM ve güvenlik güçlerimiz ile Milletimizin üstün dayanışması ve demokrasiye olan desteği ile bertaraf edilmiştir. Hain kalkışma esnasında Borsa İstanbul da işgal edilmeye çalışılmış, bu alçakça saldırı kahraman polisimiz ve güvenlik personelimizin canlarını hiçe sayarak karşı koyması neticesinde başarıyla önlenmiştir. 

Türk demokrasisi için kara bir leke olan bu darbe girişimini bertaraf eden kahraman polisimize ve güvenlik personelimize şükranlarımız sunar, vatan ve demokrasiyi savunurken vücudunu siper ederek şehit olan güvenlik güçlerimiz, polisimiz ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm yaralılara acil şifalar dileriz. 

Saygılarımızla, 

Borsa İstanbul A.Ş.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.