Borsanın 2 yeni şirketinde arz fiyatları belli oldu

Borsanın 2 yeni şirketinde arz fiyatları belli oldu

Borsanın iki yeni şirketi Ulusoy Un ve Ulusoy Elektrik'in halka arzlarında birim fiyatlar belli oldu

A+A-

Borsanın iki yeni şirketi Ulusoy Un ve Ulusoy Elektrik'in halka arzlarında birim fiyatlar belli oldu.

Ulusoy Un sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzında birim fiyat 3,15 TL olarak belirlendi. Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen toplam 23.500.000 TL nominal değerli payların tamamı satıldı. Halka arzda toplam 3 bin 418 yatırımcı talepte bulunurken, talebin nominal tutarı 28,69 milyon TL oldu. Dağıtılan yatırımcı sayısı 2 bin 752 olurken, yüzde 95,1 yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 3,9 yurt içi kurumsal yatırımcıya ve yüzde 1,0 yurt dışı kurumsal yatırımcıya satış yapıldı. 

Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzında ise birim fiyat 14,00 TL olarak belirlendi. Ortak satışı yoluyla halka arz edilen 12.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşti. Halka arzda bin 904 kişiden talep gelirken, bin 869 kişiye dağıtım yapıldı. Talep tutarı nominal 18,5 milyon TL oldu. Payların yüzde 15'i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20'si yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 65'i yurt dışı kurumsal yatırımcılara satıldı. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.