Borusan'dan borç yapılandırma açıklaması

Borusan'dan borç yapılandırma açıklaması

Borusan Holding, bankalarla borç yapılandırma görüşmesi haberleri üzerine açıklama yaptı

A+A-

Borusan Holding, bankalarla borç yapılandırma görüşmesi haberleri üzerine açıklama yaptı. Bazı haber sitelerinde yer alan üzerine Grup tarafından yapılan açıklamada  iddiaların doğru olmadığı belirtildi.

Açıklamada "Borusan Grubu geçtiğimiz yıl TL bazında yüzde 32, dolar bazında yüzde 11 büyümüş ve 1,3 milyar TL tutarında yatırım gerçekleştirmiştir. Bu yıl da aynı tempoda yatırım yapmaya ve ülkemize insanına, ekonomisine değer yaratmaya devam edecektir. Borusan Grubu bugüne kadar hiçbir banka ile borç yapılandırması kapsamında hiçbir görüşme yapmamıştır; Grubumuzun böyle bir ihtiyacı da olmamıştır" denildi. 

Grup daha sonra aynı içerikte bir açıklamayı da KAP'a bildirdi. Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Dün internet sitelerinde ve ardından sosyal medyada "Borusan da yeniden yapılandırma istedi" adlı asılsız haber ile ilgili açıklamadır.

Bu haber ile ilgili olarak ana kuruluşumuz Borusan Holding A.Ş. tarafından sosyal medya ve basın kanalıyla kamuoyuna yapılan açıklama aşağıdaki gibidir.

22 Mayıs Salı akşamı internet haber sitelerinde ve sosyal medyada dile getirilen "Borusan da yeniden yapılandırma istedi" iddiası tamamen asılsızdır.

Borusan Grubu bugüne kadar hiçbir banka ile borç yapılandırması kapsamında hiçbir görüşme yapmamıştır. Grubumuzun böyle bir ihtiyacı da yoktur.

Kim tarafından ileri sürüldüğü belli olmayan bir iddia ile yapılmak istenen toplam cirosu 17,1 milyar TL olan ve 9.000 kişiye istihdam sağlayan grubumuza zarar vermektir.

Borusan Grubu geçtiğimiz yıl 1,3 milyar lira tutarında yatırım gerçekleştirmiştir. Bu yıl da aynı tempoda yatırım yapmaya, ülke ekonomisine ve insanımıza değer yaratmaya devam edecektir.

Borusan Grubu'nun ticari itibarını doğrudan hedef alan bu haber ve devamında sosyal medyada yer alan etkileşimlerin tamamına ilişkin kanuni haklarımızın takipçisi olmaya sonuna kadar kararlıyız." 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.