Boymen Perakende VBTS kapsamına alındı

Boymen Perakende VBTS kapsamına alındı

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, paylar 4 Ekim - 18 Ekim arasında açığa satışa e kredili işlemlere konu edilemeyecek.

A+A-

Boymen Perakende VBTS kapsamına alındı. Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, paylar 4 Ekim - 18 Ekim arasında açığa satışa e kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Konu ile ilgili olarak KAP'a gönderilen açıklama şöyle:

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BOYP.E payları 04/10/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 18/10/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. 

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler  A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.