Boyner'e uyarı sonuç verdi

Boyner'e uyarı sonuç verdi

Borsa İstanbul'un sermaye konusunda uyardığı Boyner Mağazacılık, dördünce çeyrek sonuçlarının ardından gerekirse adım atacak

A+A-

Borsa İstanbul, Boyner Büyük Mağazacılık'ı sermayesinin güçlendirilmesi konusunda uyarırken; şirketin hakim ortağı Boyner Perakende dördüncü çeyrek performansının ardından gerekli görülmesi halinde şirketin özkaynaklarının artırılması için işlem yapacağını duyurdu.

Borsa İstanbul, 31 Aralık 2014 tarihli finansal tablolarına göre yüzde 30, 30 Eylül 2015 tarihli finansal tablolarına göre ise yüzde 82 sermaye kaybı olması nedeniyle, Boyner Büyük Mağazacılık'ı sermayenin güçlendirilmesi konusunda dün uyarma kararı aldığını açıklamıştı.

Boyner Perakende ise KAP'a yaptığı açıklamada, 30 Eylül 2015 tarihinde sona eren 9 aylık faaliyet sonuçlarının dönemsellikten kaynaklanan etkileri içerdiğini ve tüm finansal yıl sonuçları için bir gösterge teşkil etmediğini belirtti.

Tekstil perakendesinde kârlılığın dördüncü çeyrekte en yüksek olduğu belirtilen açıklamada, "Dördüncü çeyrek performansına bağlı olarak şekillenecek 2015 yıl sonu faaliyet sonuçları da bu kapsamda değerlendirilecek ve gereği halinde Boyner Büyük Mağazacılık özkaynaklarının yeterli ölçüde artırılması için ana ortak olarak ilgili yasal mevzuat çerçevesinde gerekli işlemler tarafımızca yapılacaktır" denildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.