Brainard için bugün nihai oylama yapılacak

Brainard için bugün nihai oylama yapılacak

Fed yönetim kurulu adayı Brainard için bugün Senato'da nihai oylama yapılması bekleniyor

A+A-

ABD Başkanı Joe Biden'ın Federal Reserve yönetim kurulu için gösterdiği dört adaydan biri olan Lael Brainard, iki partinin desteğiyle ABD Senatosu'ndaki prosedürel bir engeli aşmasının ardından ABD merkez bankasının bir sonraki başkan yardımcısı olmaya hazırlanıyor.

Senato'nun, halen bir Fed guvernörü olan Brainard hakkında bugün TSİ 21:15 'de son bir onay oylaması yapması planlanıyor.

Senato'nun ayrıca, mevcut pozisyonuna yeniden atanan Fed Başkanı Jerome Powell ve Kurul'da boş bir sandalyeye aday gösterilen Davidson College fakülte dekanı Philip Jefferson için bu hafta onay oylaması planlaması bekleniyor. Her ikisinin de iki partinin desteğini kazanması bekleniyor.

Fed'in önümüzdeki hafta yapacağı politika toplantısında yarım puanlık faiz artırımı yapması ve dev bilançosunda indirime başlayacağını duyurması bekleniyor.

Cook ve Jefferson, muhtemelen bu toplantıdan sonra katılacaklar ve bu yılki her Fed toplantısında ve en azından gelecek yılın ilk bölümünde faizli ilgili müzakerelere katılacaklar.