Burgan Yatırım Tekfen tavsiyesini  'TUT'a indirdi

Burgan Yatırım Tekfen tavsiyesini 'TUT'a indirdi

Burgan Yatırım, Tekfen için hedef fiyatını 7,70 TL'ye çıkartırken, tavsiyesini 'TUT'a indirdi

A+A-

Burgan Yatırım, Tekfen için uzun ve kısa vadeli tavsiyelerini sırasıyla 'TUT' ve 'PİYASAYA PARALEL GETİRİ'ye indirdi.

Burgan Yatırım'ın analizinde hisse hedef fiyatının ise 10% artırılarak 7,70 TL'ye çıkartıldığı belirtildi. Burgan Yatırım tarafından hazırlanan analizde şöyle denildi:

"Tekfen için uzun ve kısa vadeli tavsiyelerimizi sırasıyla TUT ve PİYASAYA PARALEL GETİRİ ye indirirken hedef fiyatımızı 10% arttırarak 7.70 e çıkarıyoruz. Tekfen sene başından beri piyasanın %56 üzerinde getiri ile endeksin en dikkat çekici hisselerinden biri oldu. Bu getirinin yaklaşık %16’ya yakın kısmı ise geçtiğimiz 1 ay içerisinde gerçekleşti. Her ne kadar Tekfen Holding uzun süredir beğendiğimiz kağıtlardan biri olsa da, yakın vadeli beklentilerin bu hareketle fiyatlandığını düşünüyoruz.

1.çeyrek sonuçlarının beklentilerin üzerinde gelmesi ile şirket yönetiminin 2016 başında koyduğu hedeflere rahatlıkla ulaşılabileceği algısı hissenin bu kuvvetli hareketinde etkili oldu. Lâkin geldiğimiz seviyede bir takim riskleri de gözardi etmememiz gerektiğini düşünüyoruz. Bilhassa düşmeye devam eden gübre fiyatları şirket hedeflerinin tutmamasinda etkili olabilecek başlıca faktör gibi gözüküyor. Gecmiş tecrübelerimiz şirketin her iki ana faaliyet kolunun da volatil faaliyet karakteristiği oldugunu gösteriyor. Bu nedenle tahminlerimizi muhafazakar tarafta tutmaya devam ediyoruz.

Taahhüt: Yeni kontrat alımlari kuvvetli sürdürülebilirlik en büyük soru işareti – Taahüt bölümünün hassas yapisi ve geçmişte yaşanılan yüksek çaplı zararlar tahminlerimizi ihtiyatli yapmamizin ana sebebi. Problemli projelerin büyük kısmı geride kalmasına ragmen, ve bu projelerden bir takım geri kazanımlar mümkün olmasına ragmen marj beklentilerimizi cok da yukarı çekmiyoruz bu aşamada. 2018 sonrası marj beklentimizi 6% seviyesinden 7% ye çıkarmakla yetiniyoruz, ve halen şirket hedefi olan 10% seviyesine göre ihtiyatli duruşumuzu koruyoruz.

Gübre fiyatları düşüse devam ediyor sirket hedefleri risk altında – Sulfirik ve fosforik asit yatırımlarının tamamlanması FAVOK marjina 5-6 puan kadar olumlu etki yaratacak.1. çeyrek hacimlari KDV azaltımı beklentisi ile 4C15 den 1C16 ya hacim kaymasina sebep oldu ve bu faaliyet sonuçlarına olumlu yansıdı. Yılın geri kalanın hacimlerin normal seyrine gelmesini bekliyoruz. DAP ve AN gübrelerinde sene başından beri olan fiyat düşüşü 20% ve 30% seviyesine ulaştı sırasıyla. Bu fiyatlar 3.çeyrege girerken senelik bazda ortalama 30% düşüşe tekabul ediyor. Fosfatli sezonuna bu fiyat seviyeleriyle girilmesi halinde şirket yonetiminin de sene başında fiyatlar yüksek iken belirlediği hedefleri aşaği çekebilme riski olduğunu düşünüyoruz."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.