Bütün paralarda Fethullah simgesi var

Bütün paralarda Fethullah simgesi var

Merkez Bankası’nın bastığı paralar üzerindeki Halley kuyruklu yıldızının sırrı ne?

A+A-

Merkez Bankası’nın bastığı paralar üzerindeki Halley kuyruklu yıldızının sırrı ne? Cumhuriyet gazetesi, 15 Temmuz darbe girişiminin planlayıcısı olmakla suçlanan Fethullah Gülen cemaatinin 1970'li yıllardan itibaren nasıl yapılandığını ve siyasilerle nasıl ilişkiye geçtiklerini anlatan bir yazı dizisi yayımladı. Kemal Göktaş imzasıyla yayımlanan yazı dizisinin ilk bölümünde, Türkiye Cumhurriyet Merkez Bankası tarafından basılan banknotlarla ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcılğı'nı iddianamesinde de yer alan ilginç bilgiler yer aldı. İşte yazının banknotlar ile ilgili o bölümü...

Paranın üzerindeki simge

Elimizde tuttuğumuz banknot paraların her birinin üzerinde Fetullahçıların sembolünün olduğunu söylemek ilk başta “paralel paranoyasının” bir ürünü olarak algılanabilir. Oysa Ankara Başsavcılığı’nın iddianamesine göre, Fethullahçıların sembolü olan Halley kuyrukluyıldızı örgütün egemen olduğu Merkez Bankası’nın bastığı bütün banknot paralar üzerine yerleştirildi. “Kıyametten önce yeryüzüne gelecek Mesih/mehdinin Halley kuyruklu yıldızından zuhur edeceğine” inanan cemaatçilerin bunu bir örgütsel sembol olarak kullandıkları belirtilen iddianamede Koza-İpek Grubu, Bugün televizyonu ve gazetesi, Kanaltürk televizyonunun yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bazı birimlerinin de aynı sembolü kullandığına dikkat çekiliyor. Yani taşıdığımız her bir banknotun üzerine simgesini yerleştiren bir örgütten söz ediyoruz.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.