Canikli'den borsa ve bankalar için açıklama

Canikli'den borsa ve bankalar için açıklama

Başbakan Yardımcısı Canikli, Borsa ve bankalarımız açıktır. İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ, Merkezi Kayıt Kuruluşu faaliyetlerine devam ediyor. Kısacası bütün sistemler açıktır." dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Borsa İstanbul (BİST), bankalar, ATM’ler, kredi kartları sistemi, internet bankacılığı ve EFT sisteminin açık olduğunu, İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ ile Merkezi Kayıt Kuruluşunun faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, "Bütün sistemler açıktır, her şey normal olarak olağan seyrinde devam ediyor." ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Canikli, yazılı açıklamasında, bankaların ve BİST'in normal çalışma düzeninde çalışmaya devam ettiğini bildirdi. 

Nurettin Canikli, şunları kaydetti:

"Borsa ve Bankalarımız açıktır. İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ. , Merkezi Kayıt Kuruluşu faaliyetlerine devam ediyor. ATM’ler, kredi kartları sistemi, internet bankacılığı ve EFT sistemi açıktır ve normal faaliyetlerine devam ediyor. Kısacası bütün sistemler açıktır, her şey normal olarak olağan seyrinde devam ediyor."

Borsa İstanbul'dan duyuru

Öte yandan Borsa İstanbul AŞ tarafından, sistem ve işleyişin kesintisiz ve tam bir surette çalıştığı, yarın itibarıyla görev ve faaliyetlerin aksatılmaksızın yürütüleceği bildirildi.

Borsa İstanbul AŞ'den yapılan duyuruda, "Borsa İstanbul AŞ, İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ (Takasbank), Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ ve tüm paydaşlarımızla birlikte sistem ve işleyişimiz kesintisiz ve tam bir surette çalışmakta olup, 18 Temmuz 2016 Pazartesi itibarıyla görev ve faaliyetlerimiz aksatılmaksızın yürütülecektir." denildi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.