Cemaat kanalları uydudan da çıkartılıyor

Cemaat kanalları uydudan da çıkartılıyor

Tvibu ve Digitürk'ten çıkarılan cemaatin 7 kanalının TÜRKSAT'tan da çıkarılmasının an meselesi olduğu ileri sürüldü

A+A-

Tvibu ve Digitürk'ten çıkarılan cemaatin 7 kanalının TÜRKSAT'tan da çıkarılmasının an meselesi olduğu ileri sürüldü. Konu ile ilgili olarak hükümete yakınlığı ile bilinen habervaktim adlı internet sitesinde yer alan haber şu şekilde

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 'Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu' tarafından yapılan soruşturmayla ilgili gönderdiği yazı üzerine Tivibu ve Digitürk'ün platformundan çıkardığı kanallar için gözler Türksat'a çevrildi.

Gülen Cemaati'ne yakın olduğu bilinen Irmak TV ile ilgili yazının Türksat'a da ulaştığı belirtiliyor. Geçtiğimiz haftalarda önce dijital yayın platformu Tivibu ardından da Digitürk Paralel Örgüt'ün yayın organı televizyon kanallarını platformlarından çıkarmıştı.

Digitürk'ün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şöyle denilmişti: "Değerli müşterilerimiz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu' tarafından yapılan bir soruşturma ile ilgili olarak şirketimize resmi bir yazı tebliğ edilmiştir. Söz konusu yazının içeriği gereği yasal zorunluluktan dolayı Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanalları platformumuzdan çıkarılmıştır." 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.