Cemaat'e yakın hisseler yükselişe geçti

Cemaat'e yakın hisseler yükselişe geçti

Hükümet ile Gülen Cemaati arasındaki gerginlikte önemli ölçüde değer kaybeden hisselerde bugün sert yükselişler yaşandı

A+A-

Hükümet ile Gülen Cemaati arasındaki gerginlikte önemli ölçüde değer kaybeden hisselerde bugün sert yükselişler yaşandı.  Gülen Cemaati'ne yakın olduğu kabul edilen İpek - Koza Grubu hisseleri ile Gözaltı Pazarı'nda işlem gören Bank Asya'nın hisselerinde ikinci seansta ciddi yükseliş yaşandı.

İkinci seanstaki alımlarla Koza Madencilik günü yüzde 13.37 artış ve 1.78 lira ile tavandan, Koza Altın yüzde 4.40 artışla 26.10 liradan, İpek Enerji yüzde 12.26 artış ve 1.83 lira ile tavandan ve Bank Asya ise yüzde 10.16 artış ile 0.65 liradan tamamladı.

Hisselerdeki yükselişle ilgili somut bir durum olmamasına rağmen, piyasada 3 farklı nedene dayandırılıyor.

» TMSF'nin Bank Asya yönetimine BDDK'nın kararı ile el koymasına neden olan, ortaklar hakkında gerekli bilgilere ulaştığı ve yönetimin devri aşamasına gelindiği

» Hükümet ile Cumhurbaşkanı arasında geçen hafta ortasından itibaren belirginleşen gerginlik ile son anketlerde iktidarın oy oranlarının düşmesinin yarattığı havanın, AKP'nin ile Gülen Cemaati'ne karşı mücadelesinde elini zayıflatacağı 

» İpek-Koza Grubu'nun son dönemde yabancı ortaklıklar ile hem yurtiçi hem de yurtdışında yeni projelere başlamış olması.

 

CEMAAT HİSSELERİNDEKİ YÜKSELİŞ BUGÜN DE DEVAM EDİYOR

 

BUGÜN EN ÇOK DEĞER KAZANAN HİSSELER

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.