Cemaatin oylarının nereye gideceği belli oldu

Cemaatin oylarının nereye gideceği belli oldu

Gülen Cemaati'ne yakın Zaman Gazetesi seçimlerde AKP'ye neden oy verilmeyeceğinin yanı sıra hangi partilere oy verilebileceğini de açıkladı

A+A-

Gülen Cemaati'ne yakın Zaman Gazetesi seçimlerde AKP'ye neden oy verilmeyeceğinin yanı sıra hangi partilere oy verilebileceğini de açıkladı.

aman Gazetesi'nde Veysel Ayhan imzasıyla yayınlanan bir yazıda AKP'ye oy vermemenin 16 gerekçesi sıralanırken kimlere oy verilebileceği de tek tek açıklandı.

Zaman'daki "AKP'ye oy vermenin 16 maddelik faturası" başlıklı yazıda, gerekçeler sıralandıktan sonra "Aklını Saray’a hibe edip, vicdanını susturabilenler şu 16 maddeyi boşverip ‘EVET’ mührünü AKP’ye basabilir." denildi. Yazının asıl ilginç kısmı ise "kimlere oy verilebilir" kısmındaydı. Yazının bu kısmında AKP haricinde kimlere oy verilebileceği sıralandı.

Yazıya göre yerine göre CHP, HDP, Milli İttifak ve MHP oy verilebilecek partiler arasında zikredildi. Bunun yanısıra bazı bağımsız adaylara da oy verilebileceği ifade edildi. Bu adaylar arasında Hakan Şükür, İlhan İşbilen, Ali Fuat Yılmazer, Nazmi Ardıç, Yakub Saygılı ve Yurt Atayün sayıldı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.