Çin, reformlardan vazgeçmeyecek

Çin, reformlardan vazgeçmeyecek

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hong Lei, Çin'in reform ve dışa açılma politikasını kararlılıkla yürütmeye devam edeceğini kaydetti.

A+A-

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hong Lei, Çin'in reform ve dışa açılma politikasını kararlılıkla yürütmeye devam edeceğini kaydetti.

Çin Uluslararası Radyosu'nun haberine göre, bugün düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, reform ve dışa açılmanın Çin'in temel politikalarından olduğunu ve Çin'in bu yolda ilerlemeyi sürdüreceğini belirten Sözcü Hong, önümüzdeki dönemde Çin ekonomisinin yüzde 7'lik büyüme oranını da koruyacağını kaydetti.

Çin'in yeni üst düzey dışa açılma politikası uygulayacağını dile getiren Sözcü, piyasaya giriş, finansal hizmet, fikri mülkiyetin
korunması gibi alanlarda daha fazla tedbir alınarak adil rekabet ortamının sağlanacağını ifade etti.

Çin'in kapsamlı stratejik ortağı olan Avrupa Birliği'nin (AB), aynı zamanda Çin'in en büyük ticaret ortağı olduğunu belirten Sözcü Hong, Çin-AB ticaret ilişkilerinin, Çin'in reform ve dışa açılım sürecinde yeni bir düzeye taşınacağına inandığını dile getirdi.  

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.