Çin'de çalışanlar işbaşı yapıyor

Çin'de çalışanlar işbaşı yapıyor

Çin Uluslararası Radyosu'nun haberine göre, Bahar Bayramı  tatilinin sona ermesiyle Çin genelindeki çalışanlar işe dönmeye  hazırlanıyor.

A+A-

Çin Uluslararası Radyosu'nun haberine göre, Bahar Bayramı  tatilinin sona ermesiyle Çin genelindeki çalışanlar işe dönmeye  hazırlanıyor. Çin Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bu  günlerde kentlerdeki günlük ihtiyaçlar ve gıda tedarikinin teminat  altına alınması için çabaların artırılması çağrısı yapıldı.

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu'nun paylaştığı verilere  göre, 7 Şubat itibarıyla Çin genelinde cerrahi maske üreticilerinin  yüzde 73'ü, tahıl üreticilerinin ve imalat şirketlerinin yüzde 94,6'sı  üretime başladı. Doğal gaz, elektrik ve petrol tedarikinde aksaklık  yaşanmazken, sivil havacılık, demiryolu ve denizyolu taşımacılığı  faaliyetleri normale döndü.

Komisyon'dan yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde Çin'de  fiyatlarda istikrarın korunacağı kaydedildi.

8 Şubat itibarıyla Çin'in 36 başlıca kentinde pirinç, un ve  sofralık yağ gibi gıda ürünlerinin fiyatlarının istikrarlı olduğu, 15  çeşit sebze fiyatlarında ise 30 Ocak'a göre yüzde 10 oranında düşüş  gerçekleştiği bildirildi.

Bu arada salgının en çok etkilediği Hubei eyaletinde halkın  gündelik ihtiyaçlarının fiyatlarında düşüş görülürken, eyaletin  merkezi Wuhan'da tarımsal ürün marketlerinin ve pazarların aşamalı  olarak açılması için çabalar yoğunlaştırılıyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.