Credit Suisse'den banka hisseleri uyarısı

Credit Suisse'den banka hisseleri uyarısı

Credit Suisse Türkiye bankalarına ilişkin raporunda risk uyarısında bulundu ve bazı banka hisselerinin hedef fiyatlarını aşağı revize etti

A+A-

Credit Suisse Türkiye bankalarına ilişkin raporunda, "Küresel risk iştahı Türkiye bankalarını kısa vadede destekleyebilir," ancak Türkiye bankalarında pozisyon artırma tavsiyesinde bulunmak için "risk kazanç profilini yeterince cezbedici bulmuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Credit Suisse, güçlü 2016 kar büyüme tahminlerinin büyük çapta fiyatlanmış göründüğünü ve aşağı yönlü revizyon olasılığının giderek arttığını söyledi.

Türkiye bankalarına ilişkin raporda, risk maliyeti ve maliyet gelir rasyolarına ilişkin beklentilerde yukarı yönlü riskler görüldüğüne dikkat çekilirken, bazı bireysel kredi segmentlerinde genel karşılıklardaki geri dönüşlerin 2017'ye ertelebileceği belirtildi.

Raporda, "Net faiz marjında yıllık olarak anlamlı gelişme olacağına ilişkin beklentinin 2017'ye ertelendiği" belirtildi.

Credit Suisse, küçük bankaların, piyasa faizinin düşmesiyle birlikte, fonlama tarafında zorlanmaları ve agresif mevduat fiyatlamalarının mevduat maliyetlerinde rahatlama yaşamalarının önüne geçtiğini söyledi.

 

»» CREDIT SUISSE'İN BANKA HİSSELERİ İÇİN HEDEF FİYATLARI

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.